Spotkanie kulinarne “Pod znakiem kaszy”

Magda

Ostatnio ciągle jakieś spotkania, warsztaty i wyjazdy i w związku z tym brakuje czasu żeby wszystko od razu przekazać na gorąco. Ale oto mamy kolejną relację :)

Na początku czerwca uczestniczyłam w spotkaniu kulinarnym „pod znakiem kaszy”. Spotkanie odbyło się w miejscu świetnie do tego pasującym bo w Restauracji „Dobra Kasza Nasza” w Krakowie.

DSC_9513x

Spotkanie zorganizowane było w ramach ogólnopolskiej kampanii: “Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień.” której celem jest zachęcenie ludzi do jedzenia kaszy.

DSC_9521x

Spotkanie rozpoczęła dietetyczka Pani Katarzyna Foszner która poprowadziła wykład o kaszy od podszewki tzn. opowiedziała o jej walorach, właściwościach zdrowotnych, jej rodzajach i możliwościach kulinarnych oraz o faktach i mitach na temat kaszy.

DSC_9529x

W międzyczasie Pani Dorota Wdowińska-Rozbicka z bloga „Dorota smakuje” przygotowywała dla nas 2 dania. Pierwszym daniem które nam zaserwowano była sałatka z kaszy jęczmiennej z owocami i serkiem wiejskim. Nie jestem fanem kaszy ale ta sałatka wyjątkowo mi smakowała. Kolejnym daniem jakie skosztowaliśmy było pyszne pęczotto z wędzonym boczkiem i szparagami. To danie również zyskało moją sympatię :)

DSC_9533x

DSC_9538x

Untitled-1

Po części oficjalnej zostaliśmy zaproszeni na degustację kaszy przygotowanej przez restaurację. Mogliśmy spróbować wielu rodzajów kasz a każda podana z czymś innym. Była i kasza z warzywami jak i pierogi z kaszą, a do tego pyszny gulasz.

DSC_9555x

DSC_9575x

DSC_9578x

Nie byłam do końca przekonana żeby iść na to spotkanie ponieważ za kaszą nie przepadam, ale to spotkanie uświadomiło mnie że należy jeść kaszę i że można z niej przygotować różne smaczne dania :) Zatem kasza na pewno trafi do mojego jadłospisu, ba… nawet różne kasze już zakupiłam więc teraz pasuje coś z nich ugotować :)

Print Friendly, PDF & Email
Jeżli masz ochotę na 100 pysznych bezglutenowych przepisów na 4 pory roku nie publikowanych na Kuchennych Wariacjach to zrób sobie prezent i kup nasza ksiażkę :) Więcej szczegółów o niej możesz znaleźć na stronie www.Sezonowo bezglutenowo.pl :)

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem "Sezonowo Bezglutenowo" to możecie ją sobie sprawić za pośrednictwem księgarni online:

  1. Świat książki
  2. Empik
  3. Tania książka
lub stacjonarnie np. w Empiku :)

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *