O nas

Kuchenne Wariacje narodziły się w 2012 r., kiedy to podczas podróży nad morze stwierdziliśmy, że warto byłoby swoją kulinarną twórczością dzielić się z innymi. Na początku blog prowadziła tylko Magda gdyż to ona zajmowała się gotowaniem w domu niemniej swoją pasję kulinarną odkryła również męska część Kuchennych Wariacji – choć tylko w sferze słodkości – i po 3-ch miesiącach prowadzenia własnego bloga słodkiFACET przyłączył się do swojej żonki.

Zaczęliśmy od przepisów dla wszystkich, na każdą okazję i ze wszystkich stron świata niemniej przez co raz gorsze samopoczucie spowodowane niedoczynnością tarczycy i hashimoto zaczęliśmy też mocniej przyglądać się temu co jemy i produktom bezglutenowym. Po zrobieniu testów eliminacyjnych okazało się, że nietolerancja na gluten jest jednym z powodów złego samopoczucia i problemami z układem pokarmowym. Postanowiliśmy, że przejdziemy całkowicie na dietę bezglutenową, ale zanim to zrobimy najpierw się do tego przygotujemy kulinarnie.

Brak chleba i słodkich wypieków był największym wyzwaniem niemniej po wielu testach i próbach znaleźliśmy to co mogło zastąpić dotychczasowe jedzenie i przede wszystkim co było smaczne jak chleb, pizza czy też pyszny biszkoptowy tort. Kiedy mieliśmy już dobrze przetestowane przepisy na podstawowe bezglutenowe potrawy postanowiliśmy całkowicie zrezygnować z potraw zawierających gluten. Zrobiliśmy listę co można, a czego nie i tak od 2016 r. gluten zniknął z naszej kuchni oraz z naszych blogowych przepisów (to co było na blogu do tej pory zostało bo szkoda kasować coś co innych nie ogranicza).

Ta glutenowa – albo raczej bezglutenowa – decyzja nie była łatwa, ale ciągłe złe samopoczucie nie było warte tych kilku pszennych bułeczek na śniadanie, które w końcu i tak zamieniliśmy na pachnący i smaczny chleb gryczany.

Mamy nadzieję, że dalej będziecie mogli u nas znaleźć pyszne potrawy ale tym razem już bez tego co wielu osobom – jak nam – przeszkadzało aby cieszyć się jedzeniem :)

Miło Was gościć na naszym blogu:

Magda i Staszek :)

 

Magdalena Romek (www.KuchenneWariacje.pl)
Magdalena Romek
Wytrawna część Kuchennych Wariacji ;) Specjalistka od dań makaronowych :) Kiedy nie bloguje to tańcuje podobnie jak jej słodka połówka w rytmach salsy czy bachaty :)
Stanisław Romek (www.KuchenneWariacje.pl)
Stanisław Romek (słodki facet)
Słodka część Kuchennych Wariacji ;) Uczestnik 2 edycji programu “Bake Off – Ale Ciacho”! Miłośnik wszelkich wypieków, deserów, czekolady, salsy kubańskiej i latynoskiej muzyki :)

Stanisław Romek
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *