Nie samym gotowaniem człowiek żyje :)

słodki facet
Latest posts by słodki facet (see all)

Dobrych parę lat temu przechodząc przez krakowską dzielnicę Kazimierz, zobaczyłem na słupie ogłoszeniowym plakat zapraszający na kurs salsy kubańskiej. Zadzwoniłem do Magdy i zapytałem czy nie wybralibyśmy się na taki kurs, który zaczyna się za 3 godziny :) Jako, że wiele rzeczy robiliśmy wspólnie to i tym razem nie było problemu aby spróbować czegoś nowego więc powiedziała: pewnie :) Jak zaplanowaliśmy tak się stało – kilka godzin później stawialiśmy pierwsze kroki salsowe w szkole Alocubano prowadzonej przez dwójkę Kubańczyków: Mili i Alexa :) Nie da się ukryć, że początki były średnie i jakoś nogi nie chciały ze sobą grać, ale nie poddawaliśmy się i w końcu rytm zaczął pasować do kroków (a może to kroki do rytmu? ;) ). Miesiące mijały, a my dzięki szkole i wspólnych imprezach salsowych mieliśmy idealną odskocznie od codzienności i zawodowych zmagań. Dwa razy w tygodniu popołudnie spędzaliśmy na kursie, a wieczorem grupka sympatyków kubańskich rytmów pojawiała się w Pubie Stajnia czy później klubie Plaza. Nie da się ukryć, że w tym okresie w Krakowie były dwie czy trzy szkoły salsy i dwa miejsca gdzie można było potańczyć w tym klimacie. To były świetne czasy bo idąc do klubu było wiadome, że spotkasz sporą grupę znajomych, z którymi spędzi się świetny wieczór odreagowując stres czy wszelkiej maści zmartwienia i z którymi zaszalejesz podczas ruedy :)

Niestety z pewnych względów nasze “spotkania” z salsą troszkę osłabły i zrobiły się bardzo sporadyczne ale cóż zrobić. Latka leciały, a my oddaliśmy się nowej pasji której są kulinaria. Gotujemy, pieczemy, bierzemy udział w różnych projektach i warsztatach kulinarnych jednak nie zapominamy o tym co zawsze sprawiało nam przyjemność czyli o salsie i od czasu do czasu staramy się na chwilkę gdzieś zaglądnąć aby poczuć klimat i kubańskie rytmy :) Kiedy na fejsie (no bo teraz wszystko tam jest) zobaczyliśmy, że znów jest impreza w miejscu gdzie zaczęła się nasza przygoda z salsą i że prowadzi ją Alex to energia wróciła i wieczorkiem oddaliśmy się temu co powoduje, że zapominasz o problemach, że masz w du.. co inni mówią na twój temat, i że znów możesz poczuć się jak wtedy, kiedy pierwszy raz stanąłeś przed lustrem i usłyszałeś: “uno dos tres” z jednoczesnym rytmem serwowanym przez LA SONORA CARRUSELES – Micaela :) Jeżeli i Wy macie coś co powoduje, że możecie się oderwać od tego czego macie dość i co pozwala Wam naładować akumulatory to nie rezygnujcie z tego bo nie warto :)

Dzięki Alex za  świetny wieczór ;)

001 002 003 004 005 006 007 008009010 011

Tutaj możecie zobaczyć jak się tańczy rumbę kubańską – pokaz Alexa i Basi :)

A tak się bawi salsowa brać – nie tylko przy kubańskich rytmach :)

Print Friendly, PDF & Email
Jeżli masz ochotę na 100 pysznych bezglutenowych przepisów na 4 pory roku nie publikowanych na Kuchennych Wariacjach to zrób sobie prezent i kup nasza ksiażkę :) Więcej szczegółów o niej możesz znaleźć na stronie www.Sezonowo bezglutenowo.pl :)

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem "Sezonowo Bezglutenowo" to możecie ją sobie sprawić za pośrednictwem księgarni online:

  1. Świat książki
  2. Empik
  3. Tania książka
lub stacjonarnie np. w Empiku :)

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *