Fotorelacja: Stacja Winiarska

słodki facet
Latest posts by słodki facet (see all)

Słuchajcie!
Mamy zaproszenie na Wichrowe Wzgórza – jedziecie? Hym… w sumie czemu nie. A to daleko? Nie, po drodze do Krakowa. No to jeżeli mamy po drodze (wracając z Miechowa) to pakujemy się w samochody i śmigamy.

Kilkanaście kilometrów, skręt w prawo z drogi głównej, trochę żwiru i naszym oczom ukazuje się stacja, ale nie narciarska (choć byłoby skąd zjeżdżać) a winiarska, której położenie sprawia że można się poczuć jak na wypadzie w góry :)

001

Stacja winiarska to przedsięwzięcie, w którym możemy znaleźć trunki z rejonów Czech, Słowacji i Węgier. Sprzedają wino w kegach, dzięki czemu wino – jak można przeczytać na stronie internetowej – jest świeże do ostatniej kropli. Chyba coś w tym jest bo podczas degustacji jeden z trunków wylany został do ostatniej kropli i jakoś nikt nie skarżył się na utratę jakości i walorów smakowych :)

Nasza skromna ekipa blogerów kulinarnych i kucharzy ze Stowarzyszenia Małoposkich Kucharzy i Cukierników mogła spróbować kilku produktów, serwowanych przez Panią Bożenkę, która także była sprawcą naszej wizyty :) Zaczęliśmy degustację (ci mniej zmotoryzowani żeby się dało wrócić do domu ;) ) od rieslinga, poprzez tokaj, a skończyliśmy na porzeczkowym specjale. Osobiście nie pijam trunków alkoholowych, ale chyba zacznę jeżeli takie dobre wina będą mi podsuwane jak to wcześniej wspomniane porzeczkowe gdyż było naprawdę bardzo dobre :)

Spróbowaliśmy jeszcze świeżych bułeczek z oliwą i niestety nasza krótka wizyta dobiegła końca. Oczywiście nikt nie wyszedł z pustymi rękami bo ciężko było sobie odmówić zakupu po literku czy nawet kilku tych wybornych trunków zwłaszcza że ceny były naprawdę niskie więc napełniliśmy butelki i trzeba było się pożegnać :)

Nie da się ukryć, że wszyscy zgodnie stwierdziliśmy iż trzeba powtórzyć wizytę wraz z jakąś degustacją bo dobrego wina nigdy za wiele ;)

STACJA WINIARSKA
ul.Wichrowe Wzgórze 10
32-091 Michałowice
Tel. 509 168 887

002 004 004a 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014

 

Print Friendly, PDF & Email
Jeżli masz ochotę na 100 pysznych bezglutenowych przepisów na 4 pory roku nie publikowanych na Kuchennych Wariacjach to zrób sobie prezent i kup nasza ksiażkę :) Więcej szczegółów o niej możesz znaleźć na stronie www.Sezonowo bezglutenowo.pl :)

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem "Sezonowo Bezglutenowo" to możecie ją sobie sprawić za pośrednictwem księgarni online:

  1. Świat książki
  2. Empik
  3. Tania książka
lub stacjonarnie np. w Empiku :)

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *